A tudósító azt írta, hogy Phenjan bevásárlóközpontjainak bejáratai előtt százas sorok alakultak ki, amihez hasonló már évek óta nem történt az észak-koreai fővárosban. Az eladók csak kisebb csoportokban engedik be az embereket az üzletekbe, hogy ne alakuljanak ki tumultuózus jelenetek. A boltok ennek ellenére tele vannak emberekkel, a pénztárak előtt hosszú sorok keletkeztek.
Leginkább az olyan tartós élelmiszerek fogytak, mint a rizs, liszt, cukor, keksz, tészta, halkonzerv. Emellett nagy kereslet mutatkozott a szappanra, mosószerekre, fogkrémre és a wc-papírra. A rohamot követően láthatóan megcsappant a boltok kínálata. Eltűnt a polcokról a liszt, az étolaj, a wc-papír és a mosópor, továbbá a citrom és a fokhagyma is. A helyi termékek közül van még ugyanakkor friss paradicsom, sárgarépa, káposzta, cékla, burgonya, több fajta alma, valamint eper.
A boltok eladói nem tudták megnevezni a roham okát, a helyi sajtó sem számolt be a felvásárlási rohamról. Megfigyelők, így a Phenjanban dolgozó európai diplomaták az eseményt azzal hozzák összefüggésbe, hogy élesen megcsappant a külföldről behozott termékek mennyisége, már csak azért is, mert Észak-Korea teljes mértékben lezárta határait az új típusú koronavírus elleni védekezés jegyében.
Az észak-koreai hatóságok február elejétől kezdve védekezési célzattal leállították a Kínába és Oroszországba tartó, illetve onnan érkező nemzetközi légijáratokat, személyvonatokat. A külföldi vesztegzárak miatt jelentősen csökkent az áruszállítás, majd gyakorlatilag teljesen megszűnt.
Az észak-koreai média nem számolt be helyi karanténintézkedésekről, és egyetlen egy, a koronavírussal kapcsolatba hozható megbetegedésről sem.